Introducere simplă:
Acest centru de strunjire a lemnului pentru frezarea broșării este un echipament de prelucrare a lemnului pentru sarcini grele care poate fi utilizat pentru
Strunjire și broșare 3D, modele de gravare/tăiere 3D, fusuri suplimentare, bărbierit, lustruire, șlefuire.
Această mașină are caracteristicile unei operațiuni ușoare: operatorul își poate controla funcționarea prin Intelligent
Sistemul de control CNC cu 4 axe panou și verificați starea acestuia de funcționare prin controlerul PLC, care în mod eficient
economisește forța de muncă. În plus, operatorul poate desena și prin software precum AUTOCAD, transfera fișierul
la aparat prin USB, iar aparatul poate recunoaște automat imaginea.


Specificatii:
|
Model de mașină |
1530-4Axis Centru de strunjire a lemnului pentru frezare broșare |
| Diametrul maxim de prelucrare |
300 mm |
| Lungime maximă de procesare |
1500 mm |
| Fusoare | Două axuri electrice cu unghi reglabil de 4,5KW-18000rpm |
| Un ax electric de 6KW-18000rpm | |
| Un ax electric de 7,5kw-12000rpm | |
| Alimentare electrică |
AC380V, 3 faze |
| Mecanismul de alimentare | Alimentare automată (gamă de încărcare: lățime * grosime mai mică sau egală cu 100 * 100 mm, lungime 80 ~ 1200 mm) |
| Cadru de mașină | Fuzelaj turnat integral (recoacet) + componente structurale rigide turnate |
| Sistem de control | Sistem de frezare și strunjire pe 4 axe |
| Sistem de lubrifiere | Alimentare automată cu ulei de înaltă presiune-, sistem de distribuție volumetric cu volum egal |
| Cutie electrica | Componente electrice foarte rezistente la praf |
| Partea superioară a cozii | Cilindru de echilibrare manual/automat cu dublă{0}}funcție |
| Software de desen potrivit | Camă solidă/UG, nc. fişier |
| Dispozitive de protecție a mașinilor-unelte | Oprire automată și alarmă în caz de lipsă de material, presiune scăzută a aerului sau pierdere a fazei de putere |
| Greutate netă/ Greutate brută | 2000 kg/2100 kg |
| Dimensiunea mașinii | 3020mm*2220mm*2050mm |
| Pachet, dimensiune totală (L*W*H) | Carcase de placaj, 3800*2250*2200mm, 18.8CBM |
| Port de livrare | Qingdao, Shenzhen, Hong Kong etc. |
| Perioada de graţie | 30 de zile lucrătoare |
|
Garanţie |
2 ani |

Detalii aparat:
Lungimea maximă de lucru a centrului de strunjire a lemnului cu 4 axe pentru frezarea broșării este de 1500 mm, iar
diametrul maxim de rotire este de 300 mm. Mașina este prelucrată cu o singură axă cu un inel de stabilizare special
conceput pentru prelucrarea bucăților mici de lemn, asigurând nicio vibrație în timpul prelucrării.
Mașina adoptă servomotor mare pentru a oferi o putere puternică; există și o șină pătrată liniară din Taiwan
Hiwin interior, care cooperează cu șurubul cu bile TBI25 pentru a îmbunătăți precizia mașinii; frecvență fără trepte
sistemul de reglare a vitezei de conversie poate localiza automat cea mai bună viteză și poate reduce consumul de energie,
efectul economisirii costurilor.


Exemple de aplicații:
Poate prelucra o mulțime de picioare complexe de masă din lemn, arte și meșteșuguri din lemn și elemente de piese din lemn cu
diferite forme ciudate.


Tag-uri populare: centru de strunjire a lemnului pentru frezare broșare, China centru de strunjire a lemnului pentru frezare broșare furnizori, producători, fabrică











